Novinky
Datum Popis
8.11.2006

Běžný víkendový život a první kreativní obyvatelé

Kapely se na nahrávání schází hlavně o víkendech, aby dali dohromady demáč nebo regulérní album. Vystřídalo se jich tu hodně a žánrově to bylo také docela pestré (i když rocková hudba v nejširším slova smyslu převládá). V sousedství studia je muzikantům, kteří nechtějí opouštět místo činu nebo jsou z větší dálky, k dispozici útulný byteček 2 + jedna. Artrocková skupina Ananás Kúsky se ubytovala jako první, pár much se ještě vychytávalo:) Domácí atmosféra čišela už při příchodu kapely do kuchyňky. Kytarista Trťa nesl obrovský hrnec červeného buřtguláše. To se pak dělá jinak

(Ukázka mp3)

Běžný víkendový život Běžný víkendový život Běžný víkendový život

25.10.2006

Seznamka se studiem aneb Promo singl zdarma v plném proudu

Od března se ve studiu v rámci akce Promo singl zdarma (v srpnu dovolená) vystřídalo přes dvacet kapel a projektů. Pro někoho to byly první zkušenosti v profesionálním studiu (Mantinel, Syrea, NAiASH ad.), pro někoho třeba malý kapelový comeback. To byl případ poděbradských Sine Nomen, kteří už téměř dva roky nevyvíjeli žádnou aktivitu. V tuto chvíli je ještě několik volných čtvrtků na konci roku – viz Promo singl zdarma!. Pro ilustraci si můžete stáhnout tři písně:

Hroši od Bobří řeky – Málokoho zajímáš (ukázka mp3)
V Rekonstrukci – Píseň ze mě
Twilight Symphony – Behind The Cemetery Wall

Seznamka se studiem Seznamka se studiem Seznamka se studiem

10.10.2006

Čardáše i vlastní přístup

V první půli března se tu vystřídaly dvě nymburské romské kapely: Gipsy Billy a 3 Párne. Gipsy Billy tu točili už svou dvacátou desku a chtějí letos ještě další dvě stihnout. Vyrobili jsme narychlo ještě malé náklady titulů 18 a 19 a GB mohli v klidu vyrazit na ples do Brna. Dvacítka je komplet vlastní repertoár. Petr Bílý a jeho 3 Párne nahrávali v odpoledních hodinách, album - stejně jako GB - však stihli také ve velmi krátké době (část nákladu se ostatně vezl také do moravské metropole).

Gipsy Billy Gipsy Billy Gipsy Billy Gipsy Billy

20.3.2006

Folkové námluvy

Od února se toho událo ve studiu celkem dost. Nahrávali tu folkoví Lážo Plážo z Nymburka. Zatím se rozhodují, zda z natočeného materiálu vydají album nebo pouze maxisingl. Toto bude jejich první kapelový počin, se studiem však jistou zkušenost už mají (muzikál Filip a Kateřina). Stylově příbuzní Šneci z Mladé Boleslavi se přijeli do studia a režie fotit. Desku Šneci v sedle tu pořídili na podzim loňského roku.

Folkové námluvy Folkové námluvy Folkové námluvy Folkové námluvy

15.03.2006

Zůstat v kontaktu je nejdůležitější

V rámci akce Promo singl zdarma přijela ve čtvrtek 9. března do studia první kapela. Byli jimi poděbradští Stays In Touch, tedy Zůstat v kontaktu. Jak příznačné pro tyhle večery, které mnohdy přerůstají v noc. Stays In Touch jsou vlastně personálně Dreamtown, ale s jinou zpěvačkou - Zuzkou Švorcovou. Chtějí hrát tvrdší muziku než s Dreamtown, což je možná jak z jednoho, tak druhého názvu kapely zřejmé. Zůstat v kontaktu chce ale i studio s těmito kapelami, kteří se přijdou ve čtvrtek ohřát (pořád je tam venku kosa jak sviňa) a přitom si dají jeden song. Bratři Matouškové to nevzdávají a hrají dál v kněžičké garáži svých rodičů. Revenge je proaranžovaná, gradující, metalická píseň. Její naléhavost dobře vystihují stop - timy, zklidňující pasáže a výrazný zpěv Zuzky.

revenge.mp3 (4MB)

Honza Sit Zuzka
Datum Popis
21.02.2006

PROMO SINGL ZDARMA!

Nahrávací studio - Honza a mastering

Agentura Secy Musicall rozjíždí ve čtvrtek 9. března 2006 ve studiu Všechlapy u Nymburka velkou mecenášskou akci PROMO SINGL ZDARMA! Od té doby každý čtvrtek až do konce roku si tu jedna kapela nebo sólista natočí píseň, kterou si za cca 3 hodiny (prohlídka studia, prezentace, nahrávání, míchačka, mastering) odnese domů na CD. Zcela vyjímečný projekt míří hlavně do řad méně zkušených kapel nebo těch, kteří nemají prostředky pro natočení regulérního dema. Může ale dobře posloužit i těm, kteří už zkušenosti mají a přemýšlí o nové nahrávce, studio si mohou obšlápnout a pak se sem za nějaký čas vrátit normálně nahrávat. Nástrojový park i nástroje budou připraveny. Bicí jsou stabilní, ostatní nástroje si mohou muzikanti přinést samozřejmě s sebou.

Nahrávací studio - Tomáš a kytara :-)

Ceny studia jsou také více než příznivé! Hodinová sazba je až do konce března (i při pouhé objednávce!) 180,- Kč, poté 200,- Kč. Je možné se domluvit na pevné částce bez ohledu na počet hodin. Další možnost je nahrávání na splátky. Kapela, která nemá celou hotovost, zaplatí pouze 25 % z celkové ceny a zbytek zaplatí ve splátkách (250,-/h). Může si ale studio i tzv. předplatit (připravuje materiál), každý měsíc přispívat např. 500,- Kč a až bude připravena, domluvit si ve studiu frekvenci. V tu chvíli se sazba snižuje na 150,- Kč.

S jarem tajou ledy letos i ve studiu Všechlapy - http://www.secy.cz/studio.

Budete - li mít zájem využít volný čtvrtek na natočení singlu nebo se rozhodnete pro nahrávání dema - alba, piště nebo volejte: daluol@centrum.cz, 731 010 472 (Lukáš).

Datum Popis
12.02.2005

První singl Electric Guitar orchestra je na světě

 

Electric Guitar Orchestra  - ABSOLUT  EGO

Texty/hudba – Miloslav T. Ragický/Honza Vávra

Honza Vávra - bicí, vocal, programing

Tomáš Pilař -  kytary, Rolland GR33

Vojta Říha -  Bass

 

První singl Citový Reset skupiny Electric Guitar Orchestra z připravované desky Absolut EGO vychází dnes na Svatého Valentýna.

Písničku si můžete stáhnout ve třech formátech zde:  wav  cca 34mb

                                                                               Mp3 128 kb 

                                                                               Mp3 64kb 

Budeme rádi, když budete písničku hrát a kopírovat svým známým.

 

CD ABSOLUT EGO vychází na přelomu února a března 2005

Původně mělo vyjít koncem listopadu 2004, ale kvůli nemocným hlasivkám se vydání posunulo.

 

                                                                                           Studio Všechlapy